Facebook

Možnosti a zábava

 

Bikepark ŠpičákZkuste se sjezdovém kole

Lanové centrum Železná Ruda Lanové centrum v Železné Rudě

Motokáry Špičák Motokáry, koloběžky, lyže

Šumava NetInformace ze Šumavy

 

 

 

 

 

 

Ski areál Špičák Ski areál Špičák

1km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Špičák se nachází 2km od města Železná Ruda na západě České republiky blízko hranice s Německem. Ski areál Špičák je vhodný jak pro pokročilé lyžaře, tak i pro začátečn..

Lyžařský areál Nad nádražím Lyžařský areál Nad nádraží..

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Lyžařský areál Nad nádražím je lyžařský areál. Nachází na okraji města Železná Ruda 300 m od železniční stanice. Železná Ruda se nachází v pohoří Šumava v České republice. Lyžařs..


Ski areál Belveder Ski areál Belveder

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Belveder je lyžařský areál. Nachází na okraji města Železná Ruda. To se nachází v pohoří Šumava v České republice. Ski areál Belveder nabízí 3 vleky v délce 460 a 530 m..


Čertovo jezero Čertovo jezero

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Čertovo jezero je jedno z nejkrásnějších šumavských jezer. Leží na Šumavě, nedaleko obce Železná Ruda v České republice. Čertovo jezero je druhým největším šumavským jezerem. Zaj..


Železná Ruda Železná Ruda

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Název města Železná Ruda pochází dle rudy, která byla nalezena v okolí původně vznikající osady (16. století). Ta byla v této oblasti těžena velmi intenzivně téměř 150 let. Že..


Rozhledna Pancíř Rozhledna Pancíř

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Pancíř se nachází v jižních Čechách , na stejnojmenné šumavské hoře Pancíř, cca 5 km od Železné Rudy , v nadmořské výšce 1214 m. Chata s rozhlednou byla na vrcholu hor..


Černé jezero Černé jezero

4km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Černé jezero je největší české ledovcové jezero. Nachází se na Šumavě, nedaleko obce Železná Ruda v České republice. Černé jezero patří mezi jedno z nejkrásnějších šumavských jez..


Lyžařské středisko Arber Lyžařské středisko Arber..

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Lyžařské středisko Arber nabízí téměř alpské lyžování na Šumavě. Rozkládá se na česko-německé hranici, na svazích nejvyšší hory německé části Šumavy Grosser Arber (Velký Javor) ,..


Ostrý Ostrý

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ostrý je hora v pohoří Šumava na jihozápadě České republiky. Leží na hranici České republiky a Německa jihozápadně od obce Hamry. Ostrý je dvouvrcholový suk. Vyšší vrchol je n..


Archeopark Prášily Archeopark Prášily

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Archeopark Prášily je zaměřen na ukázku života našich předků - Keltů. Nachází se v Česku , na Šumavě, v obci Prášily . Keltská vesnice v Prášilech Archeopark Prášily nabízí mož..


Botanická zahrada Prášily Botanická zahrada Prášily..

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Botanická zahrada Prášily je nejvýše položená botanická zahrada v České republice . Nachází se na Šumavě, v obci Prášily , v nadmořské výšce 875 m. O botanické zahradě Botanick..


Aquacentrum Osserbad Lam Aquacentrum Osserbad Lam

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Aquacentrum Osserbad Lam je celoročně využívaný akvapark. Nachází se v obci Lam v Německu , asi 27 kilometrů od hraničního přechodu Železná Ruda v (České republice . Díky své po..


Prášilské jezero Prášilské jezero

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Prášilské jezero je karové ledovcové jezero. Nachází se v pohoří Šumava jihovýchodně od obce Prášily v České republice. Prášilské jezero leží v nadmořské výšce 1080 m. Rozloha je..


Rozhledna Poledník Rozhledna Poledník

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Poledník je třípatrová věž nacházející se na jihu České republiky, v Národním parku Šumava , nedaleko hranic s Rakouskem , v nadmořské výšce 1315 m. Původně Rozhledna P..


Hrad Velhartice Hrad Velhartice

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Velhartice je středověký hrad a renesanční palác. Jedná se o Národní kulturní památku. Nachází se v západní části České republiky jihovýchodně od města Klatovy . Hrad Vel..


Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hauswaldská kaple je poutní místo v Česku . Nachází se na Šumavě, 2 km jižně od obce Srní, poblíž Vchynicko-Tetovského kanálu. Šumavské Ludry Hauswaldská kaple byla v minulosti..


Centrum volného času Hohenbogen Centrum volného času Hohen..

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Centrum volného času Hohenbogen je oblíbené rekreační středisko v Německu , které nabízí možnost aktivního vyžití jak v zimě, tak v létě. Nachází se v Bavorském lese, poblíž hran..


Sušice Sušice

23km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Sušice je malé ale příjemné město v České republice. Leží v jihovýchodní části Plzeňského kraje, asi 60 km od města Plzeň. Město má bohatou historii. První zmínky o osídlování..


Tříjezerní slať Tříjezerní slať

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Tříjezerní slať se nachází na území Národního parku Šumava, asi 3 km od obce Modrava.Výraz slať znamená rašeliniště. Tříjezerní slať je pojmenována podle tří rašelinných jezírek...


Hrad Kašperk Hrad Kašperk

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Kašperk je typickou dominantou krajiny horního Pootaví. Leží v Jižních čechách, na výběžku hory Žďánova, cca 3 km od Kašperských Hor , v nadmořské výšce 886 m. Hrad Kašperk ..


Skiareál Kašperské Hory Skiareál Kašperské Hory

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skiareál Kašperské Hory leží na Šumavě na západě České republiky. Je vzdálen 15km jižně od města Sušice. Skiareál Kašperské Hory disponuje dvěma novými vleky a dětským vlekem. Tr..


Hrad a zámek Klenová Hrad a zámek Klenová

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad a zámek Klenová je zřícenina středověkého hradu a novogotický zámek z 19. století. Nachází se v obci Klenová nedaleko města Janovice nad Úhlavou v Západočeském kraji v České..


Obří hrad Obří hrad

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Obří hrad je nejvýše položenou pravěkou stavbou na území Česka . Nachází se na vrchu Valy (1010 m n.m.) , nad Popelnou u Nicova, na Šumavě. Obří hrad je název pro zbytky pravěkéh..


 Rozhledna Jezerní Slať Rozhledna Jezerní Slať

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Jezerní Slať se nachází u rašeliniště Jezerní Slať,mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda, v Národním parku Šumava . Leží v Jihočeském kraji v České republice . Dřevěná d..


Zřícenina hradu Weissenstein Zřícenina hradu Weissenste..

24km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Weissenstein pochází z doby kolem roku 1100. Stojí na skále v nadmořské výšce okolo 760 metrů. V letech 1991 až 1995 proběhla rekonstrukce a roku 1996 se hradní komplex s..


Skleněný les Skleněný les

24km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zajímavá expozice skleněných smrků, jedlí, borovic i buků stojí u hradu Weissenstein, hned u tzv. Žracího domu. Skleněný les stojí na ploše 2000 m2. Tento skleněný unikát získ..


Klostermannova rozhledna Klostermannova rozhledna

31km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Klostermannova rozhledna se nachází na vrcholu hory Javorník, která náleží do pohoří Šumava. Vyhlídka je pojmenována po slavném spisovateli, který dal podnět k jejímu postavení. ..


Lyžařský areál Zadov Lyžařský areál Zadov

31km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Lyžařský areál Zadov se nachází na jihozápadě České republiky. Blízko města Vimperk, které je od areálu vzdáleno 15km. Lyžařský areál Zadov nabízí 7 sjezdovek střední a lehké nár..


Bezděkov Bezděkov

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Bezděkov se nachází v České republice , poblíž řeky Úhlavy v průměrné nadmořské výšce 420 metrů, ve vzdálenosti čtyři kilometry vzdušnou čarou od města Klatovy . Správní území se..


Kvilda Kvilda

30km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Kvilda je horská obec v České republice . Leží v Jihočeském kraji v Národním parku Šumava , nedaleko od hranic s Rakouskem , v nadmořské výšce 1065 m.Z historieDůvodem pro založ..


Hrad Rabí Hrad Rabí

32km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Rabí je největší zřícenina hradu v Čechách. Najdeme jej na ostrohu nad řekou Otavou a ve stejnojmenné obci. Hrad Hrad Rabí je vyhledávaným cílem turistů. Původně tu byl počá..


Národní park Šumava Národní park Šumava

30km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Národní park Šumava je největším národním parkem České republiky. Leží při jihozápadní hranici České republiky s Německem a Rakouskem a zaujímá plochu 68 064 ha. Národní park Šum..


 Černá věž Černá věž

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Černá věž je historická památka a vyhlídková věž. Nachází se ve městě Klatovy na jihozápadě České republiky . Černá věž byla postavena v letech 1557 -1559. Architektem se stal..


Ski areál Nové Hutě Ski areál Nové Hutě

33km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Nové Hutě se nachází ve stejnojmenné obci blízko areálu Zadov - Churáňov na jihozápadě České republiky. Areál je vzdálen asi 15km od města Vimperk. Ski areál Nové Hutě ..


Katakomby Klatovy Katakomby Klatovy

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Katakomby Klatovy jsou podzemní prostory s mumifikovanými těly. Nacházejí se ve městě Klatovy v západní části České republiky . V prostoru pod jezuitským kostelem byla ukládána..


Klatovy Klatovy

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Klatovy je město ležící na západě České republiky v Plzeňském kraji. Město má v současnosti asi 23 000 obyvatel. Oblast byla osídlena dle archeologických nálezů již v době pravě..


Koupaliště Klatovy Koupaliště Klatovy

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Koupaliště Klatovy je venkovní plavecký areál. Nachází se ve městě Klatovy v západní části České republiky. Koupaliště Klatovy nabízí plavecký bazén, výukový bazén a bazén pro dě..


Pramen Vltavy Pramen Vltavy

32km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Pramen Vltavy se nachází na úpatí Černé hory necelých 7 km jižně od Kvildy , v Národním parku Šumava , v České republice , v nadmořské výšce 1172 m.n.m. Jedná se o rozvodí Severn..


Krytý bazén Klatovy Krytý bazén Klatovy

28km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Krytý bazén Klatovy je městský plavecký areál. Nachází se ve městě Klatovy v západní části České republiky. Krytý bazén Klatovy nabízí plavecký bazén o velikosti 25 x 12,5m a dě..


Černý orel Černý orel

0km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Tento pension se nachází v Kdyni na hlavním náměstí a nabízí restauraci a malé fitness centrum se saunou a soláriem. Bezplatné Wi-Fi je dostupné v celém objektu a každý pokoj má ..


Aura Špičák Aura Špičák

0km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Aura se nachází na Špičáku, v samém srdci Šumavy, 3 km severně od Železné Rudy. Nabízí bezplatné Wi-Fi, zahradu s hřištěm a posezením s grilem. Lyžařský sjezdovka Alpalouka je v..